Hål 1

08.00: Syd-Väst (Björn Arneson/Olle Svenrup, Ryfors), Skalbolaget (Marko Haapala, Skinnarebo/Claes Heljemo, Jönköping), JP-sporten (Fredrik Standár/Magnus Sundvall, A6).

08.10: Oma & Opa (Lisbeth Halling-Ölén/Lars-Göran Stenberg, Jönköping), Fairway to Heaven (Jan Mårtensson/Ella Mårtensson, Skinnarebo), Team skog (Axel Havskog, Hook/Emil Skoglund, A6).

08.20: muito bom (Anna Kim Andersson, Bryttsätter/Bo Tidebrink, Sand), Badbollen (Per Hakelid, A6/Martin Mizgalski, Byxelkrok), Hammarslaget (Martina Hammar/Magnus Hammar, A6).

08.30: DuoJag (Annika Jacobsson/Åke Jacobsson, Ryfors), Team luftsving (Dag Jakobsson, Ulricehamn/Pia Karlsson, Bryttsätter), i ren panik! (Iréne Bülow/Rigmor Almquist, Ryfors).

08.40: Jämtarna (Evald Persson/Bo Wallén, A6), Extrastrumporna (Tilda Sundberg/Emilia Seger, Norrköping Söderköping), Larssons (Gösta Larsson/Martin Larsson, Ryfors).

Annons

08.50: why not (Ann-Britt Nordholm/Lars Nordholm, A6), Äpplet slår längre än trädet (Elsa Björling, Jönköping/Anders Björling, Åtvidaberg), Left is right (Mikael Eriksson/Håkan Bilfeldt, A6).

09.00: Ying & Yang (Jonatan Tekle, Jönköping/Victor Romfors, A6), Levin 4.0 (Alf Levin/Kenneth Levin, Sand), Golfdoktorn (Marcus Sjögren/Jonathan Claesson, Skinnarebo).

09.10: Portugalarna (Christoph Siebmanns/Pia Siebmanns, Jönköping), Big Rock & Pebbles (Jonas Ahlqvist/Pelle Ahlqvist, A6), Far & son (Christopher Sörman/Tommy Sörman, Sand).

09.20: Glasklart (Hans Alsén/Gösta Emilsson, A6), Kan det gå sämre än förra året (Alexander Gustavsson, Sand/Victor Lejon, A6), Mangarosen Jan Rosén/Magnus Wohlin, A6).

09.30: Bruichladdich (Rolf Linderstam, Skinnarebo/Olle Ekelund, A6), Glennz(Christer Karlsson/Andreas Johansson, Sand), Knistad duffers (Johan Nyström/Felix Storm, Knistad).

09.40: ”Team Reaby” (Inger Bardh/Våge Bardh, Gränna), Johmans (Agneta Björkman, Landeryd/Gerth Johansson, Hook), Strandgrabbarna (Per Brangenfeldt, Wiredaholm/Ove Nilsson, Sand).

09.50: 65:orna (Nicke Johansen, Ryfors/Anders Karlsson, Bryttsätter), Team Djöp (Alexander Johansson/Pontus Andersson, Sand), We too (Lars-Göran Nodbrant/Johan Nodbrant, Jönköping).

10.00: No rightare left (Emil Lundqvist, Skinnarebo/Joakim Egeborn, Örbyhus), La' MasseLou (Lars Isaksson/MaLou Josefsson, Ryfors), De uppeggade (Liselotte Lantz, Jönköping/Tony Nilsson, Sand).

Relaterat: JP-golfen: 71 för HV-paret fixade finalplats
Relaterat: Obrutna sviten håller än – till final i JP-golfen

Hål 10

08.00: Hook & Slice (Lena Edman/Lennart Edman, Hook), Första gången (Sven-Åke Gustafsson, Ryfors/Adam Lund, A6).

08.10: Hockey-parents (Niclas Lejon, A6/Carina Pettersson, Skinnarebo), Eaglebrothers (Anders Käll, Bråviken/Peter Eek, Sand), Sisters (Lena Jensen/Eva Hegestrand, Skinnarebo).

08.20: Modo är bäst (Jonas Axelsson/Melker Axelsson, Skinnarebo), 2xJonsson (Monica Jonsson/Thomas Jonsson, Skinnarebo), Hitta fairway (Thony Karlsson/Håkan Karlsson, Jönköping).

08.30: Wallarna (Andreas Wall/Anders Wall, A6), Two Eagles (Johan Egertz, Värnamo/Gösta Karlsson, Skinnarebo), Soda Popinski (Emil Schelin/Erik Brandt, A6).

08.40: De morgonpegga (Rolf Erlandsson/Jan Rothzén, Ryfors), Lag Uno (Nils-Olof Dahlström/Ulf Karlsson, Ryfors), Team Duff (Mattias Hyltse, Hook/Emil Hammar, A6).

08.50: AW med GW (Anita Westerberg/Göran Westerberg, Ryfors), WI TVÅ (Anders Wibring/Jonas Wibring, Jönköping), Arnarna (Arne Larsson/Arne Melin, Hook).

09.00: Sand Boys (Bengt Åkesson/Mikael Martinsson, Sand), Q Tic Tac (Helen Thörnberg/Ove Thörnberg, Hook), team bubba (Kenth Andersson/Carl Skogh, Ryfors).

09.10: Baskarpsgolfare (Daniel Strid/Anders Bratt, Hökensås), O'rangen(Carina Magnusson/Lennart Magnusson, Ryfors), En renhårig och en rufsig (Erik Flodin/Ulf Tillström, Ryfors).

09.20: Pink Panthers (Björn Ekholm, Ryfors/Carina Lindquist, Ingarö), Franzens (Gunvor Franzén/Jan Franzén, Ryfors), TnT (Joakim Turnbull/Magnus Törnqvist, Jönköping).

09.30: HV71 (Johan Johnsson/Lawrence Pilut, Hook), Play for fun (Johnny Nilsson/Hans Jarstig, Ryfors), Team Noselake (Henric Knutsson/Fredrik Ottosson, Nässjö).

09.40: Edin Golf (Ing-Marie Edin/Joakim Edin, Jönköping), team tur (Jens Sommerfeld/Håkan Sommerfeldt, Lidingö), Lag Blå (Johan Elvin/Kalle Elvin, Ryfors).

09.50: Finskapinnar (Timo Kurola/Mika Jussinpekka, Hook), Birdieakuten(Stefan Tisén/Magnus Tisén, Hook), BollFlyckt (Jakob Flyckt/Jonatan Flyckt, Jönköping).

Relaterat: Dags igen för JP-golfen
Relaterat: Finalfältet spikat i JP-golfen