Hål 1

08.00: Birdieakuten (Stefan Tisén/Magnus Tisén, Hook), Vända blad och se framåt (Mats Karlsson/Daniel Eidehall, Ryfors), Två singel och en gift (Ola Karlsson/Stefan Lusth),

08.10: Surgubbarna (Ola Annér, Skinnarebo/Mats Svensson, Ryfors), Torpa Boyz (Stefan Emanuelsson/Nicklas Holmqvist, Hook), hokarna (Ove Thörnberg/Helen Thörnberg, Hook),

08.20: Ruff & Duff (Kaan Wieslander/John Magnusson, Hook), Printarna (Johan Elfström, Ryfors/Göran Ohlsson, Nässjö), Uno (Ulf Karlsson/Nils-Olof Dahlström, Ryfors),

08.30: Duojag (Åke Jacobsson/Annika Jacobsson, Ryfors), Blåklint & Ljung (Ulla Ljung, Ryfors/Stefan Ljung, Skinnarebo), Iläggarna (Robert Robertsson, Ryfors/Tord Haskovec, Skinnarebo),

08.40: Hurra, caddien får spela (Matti Oksanen/Pierre Oksanen, Jönköping), Stensons polare (Mikael Eriksson/Mikael Andersson, A6), Team Lindberg (Eric Lindberg, Ryfors/Andreaz Lindberg, Ekholmsnäs),

08.50: Röda Siffror (Christopher Henriksson, Hook/Viktor Ekholm, Ryfors), De morgonpegga (Jan Rothzén/Rolf Erlandsson, Ryfors), Nippons (Mikael Franzén/Sven Gustafsson, Ryfors),

09.00: WI TVÅ (Anders Wibring/Jonas Wibring, Jönköping), En renhårig och en rufsig (Erik Flodin/Ulf Tillström, Ryfors), Fair Lady (Birgitta Ingesson/Susanne Hermansson, A6),

09.10: The Mulligans (Niclas Svedberg/Krister Gustavsson, Skinnarebo), Jägermasters (William Ljungbergh/Jonathan Alm, Skinnarebo), Forsbergs comeback (Pernilla Forsberg/Dan Forsberg, Ryfors),

09.20: Go for(e) glory (Patrik Bromander, Sand/Dan-Henrik Thunberg, Skinnarebo), Anläggarna Waine Bülow/Kenth Andersson, Ryfors), Var är Fairway (Åke Carlholt, Tranås/Brynolf Ingesson, A6),

09.30: Team Seniorerna (Jan Bryntesson, Hook/Kenneth Hansson, Sand), Vadå borta? (Folke Wangström/Kenneth Wittusen, Ryfors), Team FS (Hampus Flodin Stenholm/Albin Flodin-Stenholm, A6),,

09.40: Slår en provisorisk (Kenneth Johansson/Dag Jakobsson, Ulricehamn), Kustlaget (Thomas Gullander/Gun-Britt Källqvist, Varberg), Driving Mad (Johan Haskovec, A6/Oskar Sandén, Skinnarebo),

Annons

09.50: Team Oddis (Linda Jansson/Martin Andersson, Norrköping Söderköping), Gli Azzurri (Emil Lundqvist, Skinnarebo/Jesper Lundqvist, Ekholmsnäs), Alla sorter fulla glas (Magnus Andersson, Skinnarebo/Johan Eklind, Ekholmsnäs),

10.00: Bagboys (Mikael Sandqvist/Henrik Thell, Gränna), Ruff & Duff (Andreas Karlsson, Hook/Magnus Törnqvist, Jönköping), Bästföredatum har gått ut (Arne Friman, Sand/Ulf Lantz, Ryfors),

Hål 10

08.00: Team President (Robert Eddeland, Sand/Johan GF Eddeland, Ekholmsnäs), Ösom green ömsom vatten (Jan Mårtensson/Ella Mårtensson, Skinnarebo), Fritiof och Carmencita (Claes-Göran Taube/Kerstin Taube, Ryfors),

08.10: Invima (Sören Wreland/Magnus Nord, Gränna), Teddys Special (Felix Storm/Philip Fredriksson, Billingen), 2xJonsson (Thomas Jonsson/Monica Jonsson, Skinnarebo),

08.20: De uppeggade (Tony Nilsson, Sand/Liselotte Lantz, Jönköping), JP-sporten (Magnus Sundvall, A6/Fredrik Standár, Jönköping), Årgång 26 med samma kex (Sofia Svahn/Lennart Grennard, Ryfors),

08.30: Netmines Fina Grabbar (Tommy Hilding, Ingelsta/Johan Plahcinski, Hook), Arnarna (Arne Melin/Arne Larsson, Hook), Far_å_zon (Tommy Sörman/Christopher Sörman, Sand),

08.40: Gilla läget (Lars Nordholm/Ann-Britt Nordholm, A6), Nyponrosen (Uno Svensson/Anitha Johansson, Ryfors), Pajen och Pia (Pia Lindberg/Anders Jonsson, Ryfors),

08.50: RC Holm (Mikael Lindström, Jönköping/Peder Nodmar, A6), The Lions sleep tonight (Pernilla Lejon/Niclas Lejon, A6), Steéns-sons (Rikard Karlsson, Sand/Daniel Steén, Bryttsätter),

09.00: Skalbolaget (Claes Heljemo, Jönköping/Marko Haapala, Skinnarebo), Finska pinnar (Timo Kurola/Mika Jussinpekka, Hook), Jkpg/Sthlm (Håkan Bilfeldt/Daniel Svensson, A6),

09.10: Wiredeross (Ing-Britt Forsander/Inga-Lill Mossfeldt, Wiredaholm), Rygg-Skott (Alf Levin/Kenneth Levin, Sand), Vi på Lid (Bo Hurtig/Karin Hurtig, Ryfors),

09.20: SvenssonSvensson (Katarina Svensson/Roger Svensson, Ryfors), Orten (Fredrik Hanzek/Daniel Hansson, Sand), Olsson/Olsson (Kjell Olsson/Gunnel Olsson, Ryfors),

09.30: Game Of Ågren (Marie Ågren, Ryfors/Tom Ågren, Viksjö), Swingers (Mats Björk, Sand/Lars Bångens, Isaberg), De Gröna Eleganterna (Sebastian Lindberg/Lennart Lindberg, Ryfors),

09.40: Olsson Brothers (Anders Olsson/Mats Olsson, Nässjö), De provisoriska (Filip Johansson, Skinnarebo/Magnus Ljungberg, Sand), Falldå (Felix Mattsson/Pär Mattsson, Götaström),

09.50: Sydväst (Björn Arneson/Olle Svenrup, Ryfors), Angry Birdies (Mats Allvin, Skinnarebo/Mats Toth, Sand), Portugalarna (Christoph Siebmanns/Pia Siebmanns, Jönköping),