RYFORS, JP-golfen, kvaltävling 3, 4/8:

08.00: Hitta fairway (Thony Karlsson/Håkan Karlsson, Jönköping), Jan-Ola (Ola Annér/Jan Larsson, Skinnarebo).

08.10: De morgonpegga: (Rolf Erlandsson/Jan Rothzén, Ryfors), Vi ses i baren !!! (Tommy Petersson/Viktor Petersson, Skinnarebo).

08.20: Kvistfrittkvastskaft (Tomas Sandström, Gränna/Peter Lilja, Bryttsätter), Syd-Väst (Björn Arneson/Olle Svenrup, Ryfors).

08.30: Vi BoKar-in (Karin Hurtig/Bo Hurtig,Ryfors), Svingade magistern och Dave (DavidSpjuth/Niklas Toth, Jönköping).

08.40: Första gången (Sven-Åke Gustafsson,Ryfors/Adam Lund, A6), John Wayne (WaineBülow, Ryfors/Jonny Thörnberg, Hook).

08.50: Badbollen (PerHakelid, A6/Martin Mizgalski, Byxelkrok), Björkarna(Johannes Björk/Stefan Björk,Sand).

09.00: 2xJonsson (Monica Jonsson/Thomas Jonsson, Ryfors), JBK Boys (Patrik Åstrand, Skinnarebo/Jonas Nettermark, Götaström).

09.10: Angry Birdies (Mats Toth, A6/Mats Allvin, Skinnarebo), Blåklint & Ljung (UllaLjung, Ryfors, Stefan Ljung, Skinnarebo).

Annons

09.20: Lag GT (Georg Theodoridis/Jan Lundberg, Sand), Mif:arna (AndersNilsson/Jan Strömberg, Ryfors).

09.30: Logan med bihang (Lena Logan, Skinnarebo/Ola Karlsson, Jönköping), Team WiWa (FolkeWangström/Kenneth Wittusen, Ryfors).

09.40: La' MasseLou (Lars Isaksson/MaLou Josefsson, Ryfors), En och en halv dansk (Leif Jensen/Max Möller, Ryfors).

09.50: Hybris (Liselotte Adolfsson, Skinnarebo/Niklas Koch, Jönköping), HV blå (Anton Svensson, A6/Max Thorwalls, Jönköping).

10.00: Team SPOLAKRÖKEN (Fredrik Munther/Joachim Rosell, Norrköping Söderköping), Möbelman (Ragnvald Jönsson/Göran Malmberg, Nässjö).

10.10: KeRo (Robin Rickemark/Kent Johansson, Ryfors), O'rangen (Carina Magnusson/Lennart Magnusson, Ryfors).

10.20: Grevinnan och betjänten (Elisabeth Wiberg, Bråviken/Stefan Wiberg, Jönköping), Habasko (Staffan Edin/Britt-Marie Edin, Ryfors).

10.30: Modo är bäst (Jonas Axelsson/Melker Axelsson, Skinnarebo), team bubba (Kenth Andersson/Carl Skogh, Ryfors).

10.40: Sisters (Lena Jensen/Eva Hegestrand, Skinnarebo), Veteran med ung Svahn (Sofia Svahn, Sand/Lennart Grennard, Ryfors).

10.50: TnT Magnus Törnqvist/Joakim Turnbull, Jönköping), I LEFT 4U (Peter Lindmark/Edvin Andersson, Jönköping).

11.00: Arnarna (Arne Melin/Arne Larsson, Hook), Team Pehja (Peter Hjalmarsson, Jönköping/Thomas Ljung, Sand).

11.10: Bruichladdich (Rolf Linderstam,Skinnarebo/Olle Ekelund, A6), team tur (Jens Sommerfeld/Håkan Sommerfeld, Lidingö).

11.20: muito bom (AnnaKim Andersson, Bryttsätter/Bo Tidebrink, Sand), Franzenz(Gunvor Franzén/Jan Franzén,Ryfors).

11.30: Pj unt pj (PeterJohansson, Bryttsätter/Peter Jüngling, Jönköping), Deuppeggade (Tony Nilsson,Sand/Liselotte Lantz, Jönköping).

11.40: Hammarslaget (Martina Hammar/Magnus Hammar, A6), No rightare left (Emil Lundqvist, Skinnarebo/Joakim Egeborn, Örbyhus).

11.50: i ren panik! (Iréne Bülow/Rigmor Almquist, Ryfors), Johmans (Agneta Björkman, Landeryd/Gerth Johansson, Hook).

12.00: Two Eagles (Johan Egertz, Värnamo/Gösta Karlsson, Skinnarebo), Biffen&Bananen (Leif Pettersson/Stefan Emanuelsson, Hook).

12.10: Gammeldanskens Vänner (Bengt Olsson, Söderåsen/Göran Rosell, Ryfors), Lag Uno (Nils-Olof Dahlström/Ulf Karlsson, Ryfors).

12.20: Lag Blå (Johan Elvin/Kalle Elvin, Ryfors), Swingers (David Magnusson/Eleonor Magnusson, Hook).

Relaterat: Obrutna sviten håller än – till final i JP-golfen
Relaterat: JP-golfen: 71 för HV-paret fixade finalplats