JP-Golfen, kvaltävling 1, 16/6

08.00: Dos Amigos (Kim Elf/Marcus Ljungqwist, Hook), Team G-son (Jan-Åke Gustafsson/Eva Gustafsson, Ryfors)

08.10: 65:orna (Nicke Johansen, Ryfors/Anders Karlsson, Bryttsätter), HV71(Johan Jonsson/Lawrence Pilut, Hook)

08.20: Murarna (Anders B Johansson/Håkan Sandahl, Jönköping), 2 Woods (Krister Gustavsson/Niclas Svedberg, Skinnarebo)

08.30: Team Andersson(Bengt Andersson/John Andersson, Hook), Mot samma hål (Marja-Liisa Dorff/Marianne Blomqvist, Ryfors)

08.40: The Hunters (Kjell-Åke Romfors/Jan Green,Hook), Team Noselake (Henric Knutsson/Fredrik Ottosson, Nässjö)

08.50: 2xJonsson (Monica Jonsson/Thomas Jonsson, Skinnarebo), Big Rock & Pebbles (Jonas Ahlqvist/Pelle Ahlqvist, A6)

09.00: De gröna Eleganterna (Lennart Lindberg/Sebastian Lindberg, Ryfors), Fritiof och Carmencita (Kerstin Taube/Claes-Göran Taube, Ryfors)

09.10: Skalbolaget (Marko Haapala, Skinnarebo/Claes Heljemo, Jönköping), Soda Popinski (Emil Schelin/Erik Brandt, A6)

Annons

09.20: Kan det gå sämre än förra året (Alexander Gustavsson, Sand/Victor Lejon, A6), Afterski (Maria Andersson/Anki Axelsson, Ryfors)

09.30: Hockey-parents (Niclas Lejon, A6/Carina Pettersson, Skinnarebo), Edin Golf (Ing-Marie Edin/Joakim Edin, Jönköping)

09.40: WI TVÅ (Anders Wibring/Jonas Wibring, Jönköping), Team Duff (Mattias Hyltse, Hook/Emil Hammar, A6)

09.50: Baskarpsgolfare (Daniel Strid/Anders Bratt,Hökensås), Mangarosen (Jan Rosén/Magnus Wohlin, A6)

10.00: DuoJag (Annika Jacobsson/Åke Jacobsson, Ryfors), Stormtrivs (Filip Storm/Nils Hedén, Hook)

10.10: Arnarna (Arne Melin/Arne Larsson, Hook), Greve Tott von Gren (Mikael Karlsson-Gren/Håkan Klint, Sand)

10.20: Kustlaget (Gun-Britt Källqvist/Thomas Gullander, Varberg), NBJ Team (Boine Junesved, Ryfors/Niklas Junesved, Sand)

10.30: Shanana (Reinhold Malcolmson/Peter Johansson, A6), Team luftsving (Dag Jakobsson, Ulricehamn/Pia Karlsson, Bryttsätter)

10.40: grevinnan och betjänten (Stefan Wiberg, Jönköping/Elisabeth Wiberg, Bråviken), Krislaget (Christer Björkegren, Jönköping/Christer Thorén, A6)

10.50: Toppslicearna (Maria Lidström/Emma Sörman, Sand), Hook & Slice (Lena Edman/Lennart Edman, Hook)

11.00: Ingen P-boll! Den har vi (Joakim Hyltse, Gränna/Eric Berglund, A6), Första räknas inte (Jesper Darwall/Monica Darwall, Sand)

11.10: BollFlyckt (Jakob Flyckt/Jonatan Flyckt, Jönköping), En renhårig och en rufsig (Erik Flodin/Ulf Tillström, Ryfors)

11.20: MattFrans (Göran Fransson, Skinnarebo/Matti Oksanen, A6), Bengan & Bagarn slår till (Sune Gustafsson, Ryfors/Bengt Hultenius, Skinnarebo)

11.30: Vi skrek ju FORE i alla fall (Mathias Storm,Norrköping Söderköping/Johnny Lindén, Skinnarebo, Sisu (Bengt Lindenlöv, Jönköping/Soili Johanson, Norrköping Söderköping)

11.40: farOzon (Brynolf Ingesson, A6/Mikael Ingesson, Jönköping), Forza Cyrus (Lasse Ericsson/Hans Josefsson,Jönköping)

11.50: Hookarna (Helen Thörnberg/Ove Thörnberg, Hook), Bruichladdich (Rolf Linderstam, Skinnarebo/Olle Ekelund, A6)

12.00: Röttle Laget (Silvia Gath/Per-Anders Gath,Gränna), Birdieakuten (Stefan Tisén/Magnus Tisén, Hook)

12.10: Levin 4.0 (Alf Levin/Kenneth Levin, Sand), Broholmsvingen (Roland Linder, Ryfors/Staffan Nielsen, Falköping)

12.20: Musslan & Musslan (Thomas Adolfsson, A6/Henrik Thorzén, Sand), ”TeamReaby” (Inger Bardh/Våge Bardh, Gränna)

12.30: Team Djöp (Pontus Andersson/Alexander Johansson, Sand), Ett jättefyndigt lagnamn! (Fredrik Elf/Magnus Berggren, Ryfors)

12.40: Inget Par (Margareta Larsson/Lennart Ström, Skinnarebo), P.P.R.B.(Mikael Fransson, A6/Rolf Marklund, Sand)

12.50: Lotta och Snobbens man! (Liselotte Adolfsson, Skinnarebo/Niklas Koch, Jönköping), Far & son (Christopher Sörman/Tommy Sörman, Sand)

13.00: ThoSt (Stefan Oscarsson/Thorbjörn Hjalmarsson, Bryttsätter), Finskapinnar (Timo Kurola/Mika Jussinpekka, Hook)

13.10: Highlanders (Göran Ohlsson/Inger Abram Ohlsson, Nässjö), Larssons (Gösta Larsson/Martin Larsson, Ryfors), Portugalarna (Christoph Siebmanns/Pia Siebmanns, Jönköping)