RYFORS,JP-Golfen, kvaltävling 2, 29/7

08.00: ”Team Reaby” (Inger Bardh/Våge Bardh, Gränna), Paret Forsberg (Pernilla Forsberg/Dan Forsberg, Ryfors)

08.10: L.O.F.T. (Gerd Andersson, Ryfors/Herman Buuts, Kristianstads GK i Åhus), Pegsvinen (Mats Björk/Björn Gustafsson,Sand)

08.20: Sand Boys (Bengt Åkesson/Mikael Martinsson, Sand), Game of Ågren (Tom Ågren, GolfStar Kungsängen/Marie Ågren, Ryfors)

08.30: why not (Ann-Britt Nordholm/LarsNordholm, A6), Eaglebrothers (Anders Käll, Bråviken/Peter Eek, Sand)

08.40: EVRY Where (Janne Möller, Götaström/HåkanArthursson, Skinnarebo), Jämtarna (Evald Persson/Bo Wallén, A6)

08.50: BirdieBoys (Jan Bryntesson, Hook/Stefan Kvarnström, Sand), Daggen å Linden (Dag Martinsson/Jörgen Lind, Ryfors)

09.00: Dos Amigos (Kim Elf/Marcus Ljungqwist, Hook), Ett par (Sven-Olof Ludvigsson/Lilian Ludvigsson, Ryfors)

09.10: Sr & Jr (Fredrik Grennard/Jonatan Grennard, A6), Left is right (Mikael Eriksson/Håkan Bilfeldt, A6)

Annons

09.20: Play for fun (Johnny Nilsson/Hans Jarstig,Ryfors), Fair Ladies (Susanne Hermansson/Birgitta Ingesson, A6)

09.30: Oma & Opa (LisbethHalling-Ölén/Lars-Göran Stenberg, Jönköping), Teamstonefire (Roger Stenebrand/Jonny Stenebrand, Jönköping)

09.40: Strandgrabbarna (Per Brangenfeldt, Wiredaholm/Ove Nilsson, Sand), Duo Sotto (Jakob Ebefors/Alexander Danielsson, Hook)

09.50: Baskarpsgolfare (Daniel Strid/Anders Bratt,Hökensås), Vi två (Peter Hansen, Ryfors/Marcus Sirén, A6)

10.00: Thelins (MikaelThelin/Bo Thelin, A6), Golf utan tårar (Marita Norman/Thomas Andersson, Ryfors)

10.10: Lá Masselou (MaLou Josefsson/Lars Isaksson,Ryfors), Bästföredatum har gått ut (Arne Friman/Ulf Lantz, Ryfors)

10.20:Svensson/Svensson (Göran Svensson/Karina Svensson, A6), Ying & Yang (Jonatan Tekle, Jönköping/Victor Romfors, A6)

10.30: AKoJA (Jan-Axel Berntson/Anna-Karin Dufwa, Kungsbacka), Nyponrosen (Uno Svensson/Anitha Johansson, Ryfors)

10.40: Spåntupparna (Erik Svahn/Ulf Nordström, Sand), Invima (Sören Wreland/Magnus Nord, Gränna)

10.50: We too (Lars-Göran Nodbrant/Johan Nodbrant, Jönköping), Driving Mad (Oskar Sandén, Skinnarebo/Johan Haskovec, A6)

11.00: Team ToBo (Tage Landh/Christer Lantz, Ryfors), Black Cobras (Kent Lindqvist, Ingarö/Stefan Svahn, Ryfors)

11.10: Glasklart (Hans Alsén/Gösta Emilsson, A6), Fairway to Heaven (Jan Mårtensson/Eila Mårtensson, Skinnarebo)

11.20: JP-sporten (Magnus Sundvall/FredrikStandár, A6), Golfdoktorn (Marcus Sjögren/Jonathan Claesson, Skinnarebo)

11.30: Glennz (Christer Karlsson/Andreas Johansson, Sand), Det finns alltid en Hake del 2 (Hans Hakeberg/Monica Hakeberg, Skinnarebo)

11.40: Wallarna (Andreas Wall/Anders Wall, A6),Pink Panthers (Björn Ekholm, Ryfors/Carina Lindquist, Ingarö)

11.50: The Avengers (Noel Axell, Sand/Henrik Axell, Bryttsätter), Äpplet slår längre än trädet (Elsa Björling, Jönköping/Anders Björling, Åtvidaberg)

12.00: Team skog (Axel Havskog, Hook/Emil Skoglund, A6), Jag & min bror (Roland Ottosson, Hook/KennethOttosson, A6)

12.10: Team Slice(Mikael Franzén/Sven Gustafsson, Ryfors), Knistadduffers (Felix Storm/Johan Nyström, Knistad)

12.20:Wiredeross! (Ewa Jonsson/Inga-Lill Mossfeldt, Wiredaholm), Greenvärk (Magnus Persson/Per-Gunnar Kruth, A6,

12.30: GemenSam (Christer Paterson, Lysegården/Lena Heijbel, Ryfors), ynglingen och gamlingen (Nicklas Gidlund, Bryttsätter/Patrik Thorin, Ryfors)

12.40: Johansson skjuter i ett (Erik Johansson/Anders B Johansson, Jönköping), Q Tic Tac (Helen Thörnberg/Ove Thörnberg, Hook)

12.50: D1 & D2 (Jesper Persson/Jonathan Wallmon, Skinnarebo), Fågelletarna (Magnus Almfors, Sand/Henrik Saldner, Skinnarebo),