JP-Golfen, kvaltävling 3, 30 juli

08.00: De Morgonpegga (Rolf Erlandsson/Jan Rothzén,Ryfors), Den oskrivna sagan om de två tornen (OlofRosenkvist/Edvin Rosenkvist, A6),

08.10: Stensholmarna (Malin Brandt Smedberg/Thomas Smedberg, Hook), JP-Sporten (Fredrik Standár/Magnus Sundvall, A6),

08.20: Queens of sand (Anki Axelsson/Maria Andersson, Ryfors), TnT (Magnus Törnqvist/Joakim Turnbull, Jönköping),

08.30: Bergmaniz (Johan Bergman, Hook/Niclas Widtfelt, Bryttsätter), Skalbolaget (Marko Haapala, Bryttsätter/Claes Heljemo, Jönköping),

08.40: Lagerbutiken Habo (Torbjörn Axelsson/AntonMeltzer, Ryfors), Viälatvåomett (Göran Svensson/Karina Svensson, A6),

08.50: Dubliners (Martin Krutzsch/Paul Kivelä,Hook), Take Mountain (EllaMårtensson/Jan Mårtensson, Skinnarebo),

09.00: Johmans (Agneta Björkman, Vreta Kloster/Gerth Johansson, Hook), JALE-46 (Jan Kinell/Lennart Johansson,Falköping),

Annons

09.10: Kålgårdarna (Brynolf Ingesson/BirgittaIngesson, A6), Why not (Ann-BrittNordholm/Lars Nordholm, A6),

09.20: I ren panik (Iréne Bülow/Rigmor Almquist,Ryfors), Leftys Army! (JohanKarlsson/Johannes Berglund, Ryfors),

09.30: Game of Ågren (Marie Ågren, Ryfors/TomÅgren, Huvudstaden), RoMa brothers (Magnus Persson, A6/Ronald Bäckeper, Gränna),

09.40: Fokus (Niclas Lejon, A6/Carina Pettersson, Skinnarebo), Biggest Loosers (Roland Ottosson, Hook/Kenneth Ottosson, A6),

09.50: Lag Uno (UlfKarlsson/Nils-Olof Dahlström, Ryfors), Parbollen (Bo Hurtig/Karin Hurtig, Ryfors),

10.00: Runström/Wulff (Anna Wulff/Ylva Runström,Ryfors), Rosen Pilen (Uno Svensson/Anitha Johansson, Ryfors),10.10: Team Bubba (Kenth Andersson/Carl Skogh, Ryfors), Gubbröra (BerndtRobertsson, A6/Lars Hultgren, Jönköping),

10.20: Raukt på flagg (David Spjuth, Jönköping/HenrikSandelius, Hook), Lagens änglar (AndreaBoltes Svedberg/Thomas Svedberg, Skinnarebo),

10.30: A fair way togreen (Stefan Karlsson,Ryfors/Daniel Palmqvist, Skinnarebo), Smokefigheters (Kjell-Åke Romfors,Hook/Joakim Emme, Sand),

10.40: Arnes och Johansbror OA (Johan Eriksson/Arne Eriksson, Ryfors), Jämtarna (Evald Persson/Bo Wallén, A6),

10.50: You´ll NeverGolf Alone (Christer Karlsson/Andreas Johansson, Sand), Brödraskapet (JonathanCarlström/Rickard Carlström, Götaström),

11.00: Fadern, sonenoch den heliga golfen (CarlEnskär, A6/Johan Engström, Bryttsätter), Fire in thehole (Bo Benjaminson/JanKytler, Sand),

11.10: 86:ers (Johan Fridén, Bryttsätter/John Lindor, Hook), Happy Roma (Daniel Steén, Ryfors/Magnus Åström, Jönköping),

11.20: Golf utan tårar (Marita Norman/ThomasAndersson, Ryfors), Janvor (IngvorMagnusson/Jan Magnusson, Ryfors),

11.30: Malte (IngerSchmidt/ Ann-Marie Fröderberg, A6), På nytt! (GöranStenholm, A6/Hampus Flodin Stenholm, Byxelkrok),

11.40: Finskapinnar (Timo Kurola/Mika Jussinpekka,Hook), FD (ChristinaEstlander/Kent Kieninger, A6),

11.50: Catch the birds (Anna Rogö/Berne Åsberg,Hook), La dolce vita (JanHalvardsson/Linda-Karin Almberg, Götaström),

12.00: Majo Stolin Returns (Mathias Storm/JohnnyLindén, Skinnarebo), Grevinnan och Betjänten (ElisabethWiberg/Stefan Wiberg, Jönköping),

12.10: Kustlaget (Thomas Gullander/Gun-BrittKällqvist, Varberg), 2 X Jonsson (MonicaJonsson/Thomas Jonsson, Skinnarebo),

12.20: King-Ping (Waine Bülow, Ryfors/Johan Gärskog, A6), Två Under (GöstaKarlsson, Skinnarebo/Johan Egertz, Värnamo),